Grochówka pałucka z mięsem

Grochówka pałucka z mięsem

Sposób przygotowania: zawartość opakowania spożyć po zagotowaniu
Skład: groch łuskany, ziemniaki, mięso wieprzowe, kiełbasa, warzywa, bulion wołowy, przyprawy
Sposób przechowywania: od 0 do +6
Termin przydatności: 46 dni
Opakowanie: osłonka poliamidowa

Grochówka jest zupą, którą na dobre zagościła w polskiej kuchni. Ta potrawa, mimo że powszechnie kojarzona z wojskiem jest obecnie przygotowywana w praktycznie każdej restauracji serwującej tradycyjną polską kuchnię. Popularność grochówki jest w pełni zasłużona, ta zupa poza walorami smakowymi oferuje również wysokie wartości odżywcze, dzięki czemu możemy szybko zaspokoić głód. Właśnie z powodu swojej treściwości grochówka jest tak często spotykana w wojsku. Jest to potrawa łatwa w przygotowaniu zawierające duże ilości grochu, kiełbasy i warzyw zatopionych w bulionie.

Grochówka- idealna zupa na każdą okazję
Niezależnie od okazji, na jaką chcemy przygotować posiłek, grochówka zawsze będzie świetnym rozwiązaniem pozwalającym zachować kompromis pomiędzy dobrym smakiem a wartościami odżywczymi. Wykorzystując odpowiednio dobrane składniki, uzyskujemy zupę o wyjątkowo gęstej konsystencji, która po podgrzaniu nabiera smaku i pomaga się rozgrzać w zimowe dni. Dużą zaletą grochówki jest możliwość przechowywania jej przez dłuższy okres, dzięki czemu możemy w dowolnym momencie cieszyć się tą wyjątkową zupą.

Jakie wartości odżywcze dostarcza grochówka
Grochówka jest potrawą, którą w stosunkowo małych porcjach dostarcza kompletu składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. W grochu i kiełbasie znajdziemy białko a w ziemniakach i warzywach błonnik i węglowodany dostarczające nam energii na cały dzień. Sama zupa ma stosunkowo gęstą konsystencję i najczęściej podawana jest z chlebem. Już jedna porcja grochówki może dodać nam sił i uzupełnić organizm w niezbędne składniki. Smak grochówka zawdzięcza świeżym składnikom i specjalnie wyselekcjonowanym przyprawom odpowiadającym za podkreślenie walorów smakowych zupy. Nie czekaj i już teraz spróbuj zupy, która od lat podbija serca Polaków!