Żurek pałucki

Pałucki żurek

Żurek pałucki

Sposób przygotowania: zawartość opakowania spożyć po zagotowaniu
Skład: kiełbasa, koncentrat żurku, bulion wołowy, przyprawy
Sposób przechowywania: od 0 do +6
Termin przydatności: 46 dni
Opakowanie: osłonka poliamidowa

Żurek to tradycyjna Polska zupa, która króluje na naszych stołach, mimo że jest to potrawa dość prosta w przygotowaniu, to serwowana jest nawet na wykwintnych uroczystościach. W naszej historii żurek zapisał się jako zupa spożywana zarówno na co dzień, jak i w święta. Smak żurku jest mocno charakterystyczny i zdecydowanie nie da się pomylić tej zupy z żadną inną potrawą. Tradycyjnie przygotowywany jest na zakwasie wraz z kiełbasą i jajkiem. Żur dzięki wykorzystaniu dużej ilości warzyw, mięsa i jajek jest niezwykle sycący.

Żur- tradycyjna Polska zupa
Ciężko o bardziej klasyczną Polską zupę niż żur. Mimo że różne odmiany żuru przygotowywane są w innych krajach wschodniej Europy, to właśnie Polska wersja jest najbardziej rozpoznawalna poza granicami naszego kraju. Nazwa żur pochodzi od Niemieckiego słowa sauer, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza kwaśny. W różnych regionach Polski pojawiają się odmiany żuru, które różnią się metoda podania i dodatkami, Jednak główne składniki pozostają niezmienne.

Jak powstaje żurek?
Żurek jest zupą, którą powstaje na bazie zakwasu z mąki żytniej lub z zakwasów chlebowych. Stałym dodatkiem do każdego żurku jest tradycyjna Polska kiełbasa, która poza właściwościami odżywczymi nadaje mu smaku i aromatu. Przyprawy używane do przygotowania żurku są dobierane do przepisu, który często jest rodzinną tajemnicą. Mimo że tradycyjny świąteczny żurek podawany jest w specjalnie przygotowanym chlebie, to na co dzień stosuje się zwyczajne talerze lub miski, do których dodawany jest chleb. Dzięki możliwości kupienia gotowego żurku możemy cieszyć się smakiem tradycyjnej domowej zupy bez konieczności przygotowaniem jej. Żurek znajdujący się w naszej ofercie przygotowany jest z najwyższej jakości składników dobranych w taki sposób, aby zapewnić wyrazisty smak i aromat zupy.